Yönetim Kurulu
Başkanı’nın Mesajı

Index Grup’un Değerli Yatırımcıları, Pay Sahipleri, Değerli İş Ortaklarımız ve Sevgili Çalışma Arkadaşlarımız,

Dünya tarihinin seyrini kökten değiştiren ve yaşamın her alanını etkileyen pandemi koşullarında iki yılı geride bıraktık. 2021 yılında ortaya koyduğumuz başarılı sonuçların mimarı olan tüm çalışma arkadaşlarımıza, iş ortaklarımıza, müşterilerimize ve hissedarlarımıza teşekkür ediyorum. Ne mutlu ki 2001 yılından bu yana koruduğumuz sektör liderliğimizin gururu ile güçlü bir geleceğe doğru yol almaya devam ediyoruz.

Akla gelmeyen pek çok şeyin başa geldiği 2020 yılının ardından 2021 yılında da hayatın her alanında teknolojinin önemi çok daha iyi anlaşıldı. 2021, dijitalleşmenin etkisiyle özellikle e-ticaretin geliştiği bir yıl oldu. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de e-ticaretin toplam ticaretten aldığı pay oldukça yükseldi. E-ticaretin 2021 yılındaki bu muazzam gelişimi, nitelikli lojistik çözümlerine olan ihtiyacı da beraberinde getirdi. Biz de Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu olarak lojistik kasımızı daha da güçlendirmek üzere bu alandaki yatırımlarımızı arttırdık. Aynı zamanda pazaryeri satış kanalımızı geliştirmek üzere adımlar attık. Hem kendi e-ticaret yapılanmamızı güçlendirmek, hem de büyük e-ticaret platformlarıyla yeni iş birlikleri oluşturmak üzere altyapı yenileme ve online entegrasyon kabiliyetlerimizi geliştirme yatırımlarımıza devam ettik.

Bugün Index Grup olarak 200’ü aşkın sayıda, dünyanın en iyi teknoloji markalarından oluşan bir portföye sahibiz. Rekabetteki bu kozumuzu yeni markalar ve ürünlerle daha da güçlendirmeye devam edeceğiz. Her zaman söylediğimiz üzere, bizim en büyük güçlerimizden biri Türkiye’nin hemen her yerinde birlikte iş geliştirdiğimiz, sayısı 8000’i aşkın nitelikli iş ortaklarımızdır. Dijitalleşmenin etkisiyle teknoloji ürünlerine yönelik talep katlanarak artıyor. Bu yüksek talebi karşılamak üzere hem geleneksel satış kanallarımızdaki iş ortaklarımızın hem e-ticarete yönelen iş ortaklarımızın lojistik ihtiyaçları ile ilgili verdiğimiz hizmetleri geliştirmeye devam edeceğiz.

2022 yılında, gündemimizdeki önemli bir diğer konu ise insan kaynakları alanındaki yatırımlarımız olacak. Yakın dönemde, rekabette farklılaşmayı artık sahip olduğumuz IT altyapılarının değil, yetenek havuzlarımızın belirleyeceğine inanıyoruz. Pandemi ile birlikte değişen çalışan beklentisi ve psikolojisi, teknolojideki değişimlerle birleşince hem IK politikalarında hem de organizasyonel yapılanmalarda köklü değişikliklere yol açıyor. Biz de geleceğin yetenek yönetim stratejilerini bugünden oluşturmaya başladık ve bu konuda daha güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz.

Bütün bunlarla beraber, toplum ve sürdürülebilirlik konularındaki çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Karbon ayak izimizi küçültmek üzere hibrit araç kullanımına geçiş sürecimize, kullandığımız kâğıt miktarını daha da azaltmak için dijital dönüşüm projelerimize, ülkemizde yaşanan genç işsizliği sorununa çözüm sağlamak amacıyla özellikle yeni mezun gençlerimize iş imkânı sağlamaya, merkez ofislerimizde olduğu gibi lojistik merkezimizde de kadın çalışan oranımızı yükseltmek üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz. Index Grup olarak hedefimiz; sadece işimizin geleceği için değil, dünyanın geleceği için duyduğumuz sorumlulukla, sektörümüzde sürdürülebilirlik alanında da rol model ve lider olmaktır.

Index Grup olarak tam 33 yıldır güçlü, karlı, verimli ve istikrarlı büyümemizi sürdürüyoruz. 2022 yılında da daima fırsatlara odaklanarak ve planladığımız yatırımları hayata geçirerek ülkemizin her noktasında, teknolojiyle milyonlarca insanın hayatına dokunmaya, daha güçlü bir gelecek hedefiyle ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğiz.

Birlikte daha nice başarılara imza atacağımıza inandığım siz değerli yatırımcılarımıza, iş ortaklarımıza, yöneticilerimize, çalışma arkadaşlarımıza ve bizlere destek veren tüm paydaşlarımıza canıgönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Erol Bilecik Index Grup Yönetim Kurulu Başkanı