Sosyal Sorumluluk
Projelerimiz

Anadolu’nun Genç Yüzü Bilişimle Aydınlanıyor

Index Grup olarak ‘’Anadolu’nun Genç Yüzü Bilişimle Aydınlanıyor’’ projesiyle bilişim konusunda eğitim alan gençlere İstanbul’daki öncü bilişim firmaları ve Index Grup Şirketlerinde staj imkânı sunulur. Proje kapsamında özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bulunan üniversitelerin, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde okuyan, üçüncü ve dördüncü sınıfa geçecek olan öğrencilerin katılımı amaçlanır.

Staj programı kapsamında; öğrencilerin temmuz veya ağustos ayı boyunca, bilişim sektörünün öncü firmalarında, eğitimini aldıkları alanda çalışmalarının yanı sıra profesyonel hayata dair tecrübe edinmeleri de hedeflenir. Staj süresince İstanbul’da konaklayan gençler, güçlü bir iş hayatı deneyimiyle birlikte İstanbul’un kültürel değerlerini de tanıma fırsatı bulur.

İyilik Mesafe Tanımaz

“İyilik Mesafe Tanımaz” projesiyle tüm mesafeler ortadan kaldırılarak Türkiye’nin farklı yerlerindeki ihtiyaç sahiplerinin kitap, kırtasiye malzemeleri, kıyafet ve oyuncak gibi gereksinimleri karşılanır.

Okullar Bilgisayarla Buluşuyor

‘’Okullar Bilgisayarla Buluşuyor” projesiyle Türkiye’nin dört bir yanından gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç sahibi okulların ikinci el bilgisayar ihtiyaçları karşılanır.